Düğün Fotoğrafı Çekiminde Mevsimin Önemi

Düğün fotoğrafçısı çekiminde mevsimin önemi oldukça büyüktür. Bazı gelin ve damat adayları sıcak günleri tercih ederken bazıları da soğuk günleri tercih edebilir.

Düğün Fotoğrafı Çekiminde Mevsimin Önemi

Düğün fotoğrafçısı çekiminde mevsimin önemi oldukça büyüktür. Bazı gelin ve damat adayları sıcak günleri tercih ederken bazıları da soğuk günleri tercih edebilir. İki türlü çekimin de zorlukları ve kolaylıkları olabilir. Bu durum daha çok çiftlerin nasıl bir konsept istediği ile de bağlantılıdır. Örneğin arka planda karlı bir atmosfer isteyen çiftler olabilir. Bu çiftler kış çekiminde yaşanacak soğuk hava şartlarının zorluklarını göze almalıdır. Hava soğuk olduğundan gelin ve damat kıyafetlerinin üzerine mont giyinemez. Bu da üşüme meydana getirebilir. Eğer kapalı bir mekanda çekim isteniyorsa İzmir düğün fotoğrafçısı ve çiftler için mevsimin hiçbir önemi yoktu. Kapalı mekanda ısıtma ve soğutma sağlanabilir. Yaz mevsimi de çok sıcak günlere denk gelirse fazla sıcaktan çiftler bunalabilir. Özellikle nemden gelin makyajı akabilir, saçı bozulabilir. Fakat tüm çekimin hızlı bitmesini istiyorsanız düğün fotoğrafçısı ile beraber birkaç saat bu zorluklara dayanmanız gerekir.

 

Düğün Fotoğrafı Çekiminde Mevsimin Önemi, Mevsim Tercihi Nasıl Olmalıdır?

 

Düğün Çekiminde Mevsim Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Düğün fotoğraf çekimleri en az üç dört saat süren çekimlerdir. Ortaya iyi bir sonuç çıkması isteniyorsa bu süreyi göze almak şarttır. İzmir düğün fotoğrafçısı gelin ve damatların rahat etmesi için bahar mevsimi fotoğraf çekimi tavsiye edebilir. Fakat çoğunlukla çiftler çekim için yaz mevsimini tercih eder. Yağmur yağma ihtimalinin düşük olduğu yaz mevsiminde dış çekimler daha iyi çıkabilir. Ayrıca yazın güneş ışıkları da fotoğraf çekiminin daha iyi çıkması için yardımcı olan unsurlardan biridir.

WhatsApp
Ara