Modern Zamanın Köy Düğünü : Rustik Düğünler

Rustik düğünler. Modern zamanların köy düğünü olarak tanımladığım ve doğallığın ön plana çıktığı bu düğün konseptini son zamanların tercih edilen en çok düğün kategorisinde.

Rustik Düğün, Köy Düğünü, Doğal Düğün Alanları, İzmir Rustik Düğün Mekanları, İzmir Doğan Düğün Mekanları

Rustik Düğün Ne Demek ?

Köye ait, kırsal anlamını taşıyan rustik kelimesi, aslında rahatlığın ve doğallığın ön planda olduğu, işlenmemiş odunun mobilyalarda sıklıkla kullanıldığı bir dekorasyon tarzını ifade ediyor. Özellikle İngiliz köy evlerinde odunun ham haliyle kullanıldığı mobilya ve aksesuarlardan ilhamını alan bu stili, kış düğünü konseptine uyarlayınca karşımıza rustik temalı düğünler çıkıyor.

 

Rustik Düğün, Gelin Damat, İzmir Düğün Fotoğrafçısı, Köy Düğünü

Rustik Düğün Mekanları

Kısaca rustik düğün daha salaş bir konseptin olduğu düğünlerdir. Daha rahat giyinmeyi temsil eder. Köy düğünlerinde vintage tarzı süslemelerin kullanıldığı mekanlarda insanlar her şeyi kendi elleriyle yaparlardı. Zamanla bu eskiyi temsil ettiği için modern düğünlere geçiş yapıldı. Şimdi bu rustik düğün adı altında tekrar tercih edilmeye başladı. Aslında bunun sebebi farklı düğün havası yaratmak içindir. Bizce herşeyin farklısı dikkat çekmekte ve beğenilmektedir.

 

 

 

 

WhatsApp
Ara