Kış Ayında Düğün Yapacaklar İçin : Kış Düğün Fikirleri

Kış ayında evlenecek gelin ve damatlar için soğuk aylarda düğün fikirlerini sizler için derledik. Şimdi kış mevsiminde nerelerde ve nasıl düğünler yapılır?

Kış Düğün Fikirleri

İzmir Düğün fotoğrafçısı olarak kış düğünlerinizde yanınızdayız. Düğünler genellikle yaz aylarında gerçekleştirilse bile kış düğünleri son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Düğün masrafları noktasında kış düğünleri daha avantajlıdır. Kışın düğün salonları, oteller daha uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra gelinlik, damatlık fiyatlar açısından kış sezonunda daha uygundur.

 

 

Düğün Tarihi

Düğün tarihinizi belirlerken herkesin gelebileceği bir tarih belirlemeye dikkat edin ve düğün fotoğrafçısı ile mutlaka görüşüp, tarihi önceden ayarlayın. Özellikle kış düğünlerinde hava şartlarından kaynaklanan ulaşım sorunları yaşanabilmektedir. Özellikle ocak ayında yılbaşı ve yarıyıl tatilleri olması dolayısıyla misafirlerinizin başka planları düğün tarihinizle çakışabilir. Bu nedenle kış düğünlerinizi ocak ayı dışında yapmanız daha doğru olabilir.

 

Kış Düğünleri, Kış Ayında Düğün Yapmak, Kış Düğünü Konsepti, Kışın Dış Çekim, Kış Düğün Fikirleri, Kış Düğünü Dekorasyonu

Davetiye

Davetiye tercihlerinizde de kış temasını yansıtabilirsiniz. Sade beyaz davetiyeler kullanabileceğiniz gibi kar tanesi detaylarını davetiyenizde kullanabilirsiniz.

Mekan Tercihi

Düğün fotoğrafları çekimlerinizde kış düğün mekanları fotoğraflarınızı renklendirecektir. Kış düğünlerinde açık havada düğün yapma şansınız bulunmamaktadır. Uygun fiyatları nedeniyle yazın düğün salonuna vereceğiniz paralarla kışın çok şık bir otelin balo salonunda düğün yapabilirsiniz. Otellerin balo salonlarında masalarda, sandalyelerde ve duvarlarda altın renkli süslemeler kullanarak adeta bir kraliyet düğünü havası yaratabilirsiniz. Cam duvarlı kış bahçeleride kış düğünleri için tercih edilebilecek mekanlar arasındadır. Masalarda yapacağınız zarif süslemelerle sanki açık havada düğün yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Gelinlik Tercihi

Kış mevsiminde düğününüzü yapacaksanız, uzun kollu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Straplez ya da kısa kollu gelinliklerinizin üzerine pelerin kullanarak kış konseptine uyumu yakalayabilirsiniz.

Kış Düğünü Dekorasyonu

Kış düğünlerinizde masa süslemelerinde kuru dallar, yapraklar, kozalaklar kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Sandalyelerde giydirme yaparken daha kalın kumaşlar, peluşlar kullanabilirsiniz.

Kış Düğünü Ayakkabısı

Kış düğünleri için kapalı birbirinden şık gelin ayakkabıları bulmak mümkündür. Birbirinden şık beyaz bootieler, çizmeler ve botlar zarafetinize zarafet katacaktır. Dilerseniz havanın sıcaklığına göre kürklü çizme ve botlardan tercih edebilirsiniz.

Kış Düğün Menüsü

Kış düğünlerinde yemek tercihlerinizi sıcak yemeklerden yana yapmalısınız. Başlangıç için sıcak bir çorba, tavuk ve balık eti yerine kırmızı et ve sonrasında sıcak tatlı, sıcak içecekler kış mevsimi için daha doğru olacaktır.

Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf çekimlerinizi yoğun kar yağışının olduğu günlere denk getirerek kar temalı muhteşem fotoğraflar elde edebilirsiniz. Bu fikrimizi bir öneri olarak düşünebilirsiniz. Bu önerimizi uygularsanız, muhteşem manzaralı alanlara eklenen kar görüntüsüyle birbirinden güzel fotoğraflar ortaya çıkacaktır. Fotoğraf çekimlerinizde gelinliğin üzerine şık bir beyaz peluş ceket kullanabilirsiniz.

WhatsApp
Ara