İzmir Ürün Fotoğrafçısı

İzmir Ürün Fotoğrafçısı - Ürün çekimi nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir konulu makalemizde sizlere ürün çekiminde gerekli temel ayarlar ve Photoshop‘taki düzenlemeler konusunda bilgi vereceğiz.

Bir ürünün en fazla şekilde satılmasını sağlayan, satış rakamlarını direkt olarak etkileyen unsurlar arasında bulunan ürün fotoğrafları, satışa hazırlığın en önemli faktörlerinden biri olarak kabul edilir. Ürün fotoğraflarının kaliteli şekilde çekilerek müşterilere sunulması, e-ticaret projelerinin başarı oranını artırmaktadır. Bu nedenle e-ticaret faaliyetlerinde bulunmayı düşünen kişi ve kurumların, ürün fotoğrafçılığına önem vermesi gerekmektedir.

Müşterilerin ürünü satın alma oranını yükselten kaliteli ürün fotoğrafları, dijital pazarlama çalışmalarında kendisine yer bulmaktadır.  E-ticaret, web sayfaları, katalog ve broşürlerde kullanılan İzmir ürün fotoğrafı, biblodan çiçeğe, çerçeveden ayakkabıya kadar geniş bir yelpazede müşterilere sunulmaktadır. Ürün fotoğrafçılığı ile satılacak olan ürünün tüm özellikleri müşterilerin karşısına çıkarılmakta ve bu sayede e-ticaret çalışması gerçekleştirilecek kişilerin cirolarının artması sağlanmaktadır.

Fotoğraf çekimlerinin hızlı ve kaliteli şekilde gerçekleşmesi için ürünlerin ilk olarak kategorilendirilmesi gerekir. Çekimler öncesi kategorilendirilen ürünler, İzmir ürün fotoğrafçısı çalışmalarının daha hızlı tamamlamasını sağlar. Her ürünün fotoğraf çekimi farklı zorluklarda gerçekleştirildiği için kategorilendirme ve planlama, ürün çekimlerinin en önemli detayları arasında bulunur. Plansız gerçekleştirilen çekimler, hem ürünlerin özelliklerinin tam anlamıyla yansıtılmamasına hem de sürecin uzayarak stres seviyesinin artmasına sebep olmaktadır.

İZMİR E-TİCARET - ENDÜSTRİYEL FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Örnek olarak küçük boyutlu ürünlerin fotoğraf çekimlerinde her ürün için yeniden ışık kurulmasına gerek kalmadan çekimler seri şekilde yapılabiliyor. Ürün çekiminin ardından ürünün bir kişi tarafından değiştirilmesi, çalışmaları hızlandırıyor. Ürün açısı değişse dahi aydınlatmanın sorun olmaması, bu tür ürün çekimlerinin daha hızlı tamamlanmasını sağlıyor. 

Mobilya gibi büyük ve çekim masasına konulamayan ürünlerde ise özel setlere ihtiyaç duyuluyor. Ürünün açısının değişmesi, aydınlatmanın da değişmesini gerektiriyor. Ürünün yapıldığı materyalin ışığı yansıtabilmesi gibi durumlar, mobilya gibi büyük ve farklı materyallerde yapılan ürünlerin çekimlerinin daha uzun sürmesine neden oluyor.

İzmir ürün fotoğrafçısı, e-ticaret, endüstriyel fotoğrafı çekimi, fiyatları

Ürün fotoğrafının nerede çekileceği, İzmir ürün fotoğrafçısı çalışmaların en önemli konularından biri olarak kabul ediliyor. Fotoğraf stüdyoları, İzmir ürün fotoğrafı çekimlerinin en sağlıklı şekilde yapıldığı ve fotoğraf çekimi için gerekli olan unsurlara ulaşılabildiği mekanlardır. Eğer bütçe müsaade ediyorsa, ilk olarak tercih fotoğraf stüdyoları olmalıdır. Eğer fotoğraf çekimi için bütçe ya da zaman yeterli değilse, bu kez fotoğraf çekimlerinin firmada yapılması düşünülebilir. Fotoğraf çekimi yapılacak olan ürünlerin küçük olması, firmada küçük bir stüdyo kurgulanabilmesine olanak sağlar. Firmalarda fotoğraf çekimi yapılacak olan alanın büyüklüğü, aydınlatma ve güneş gibi unsurlar, fotoğraf kalitesini etkilemektedir. Firmalarda yapılacak olan çekimlerde direkt olarak fotoğrafçıyla iletişime geçilmesi, fotoğraf çalışmalarında daha iyi sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur.

İZMİR DEKUPELİ FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Bir ürünün arka planının, fotoğrafın kullanılacağı alanla uyumlu olması önemlidir. E-ticaret sistemine eklenecek olan ürün fotoğraflarının genel olarak arka planı temiz ve beyaz şekilde olmaktadır. Bu durum, dekupeli fotoğraf olarak bilinen ve ürünün arka planının silindiği çalışmalara ihtiyaç duyar.

Bir ürünün fotoğrafın arka planından kesilerek ayrılması çalışmalarını kapsayan dekupe çalışmaları, ürün fotoğrafçılarının faaliyetleri arasında bulunur. Ürün fotoğrafının çekilmesinin ardından dekupe çalışmaları başlar, kabaca anlatmak gerekirse bir sanal ortamda bir makas yardımıyla ürün fotoğrafın arka planından kesilerek fonsuz bir alana alınır. E-ticaret sistemlerinde en çok kullanılan bu yöntem ile fotoğrafların en iyi ve göze güzel gelecek şekilde sunulması sağlanır. İzmir ürün fotoğrafı çekimi, dekupe sayesinde daha ilgi çekici şekilde müşterilerle buluşturulur.

Üzün Fotoğrafçısı, İzmir Ürün Fotoğrafçısı, Ürün fotoğrafı çekimi

İZMİR ÜRÜN FOTOĞRAFI FİYATLARI

İzmir'de ürün fotoğrafı çektirmeyi düşünen kişi ve kurumların en çok araştırdığı konular arasında İzmir ürün fotoğrafı fiyatları yer alıyor. İzmir ürün fotoğrafı fiyatları, gerçekleştirilecek çalışmaya, projenin büyüklüğüne, ürünün çeşidine ve fotoğraf çekim çalışmalarının süresine göre değişiklik gösteriyor. Ürünün ne olduğu, kaç farklı kategoride ürünün bulunduğu, toplamda kaç ürünün fotoğrafının çekileceği, ürünün fotoğrafının kaç farklı açıdan çekileceği, ürünün boyutları, ürünün materyali, fon olarak ne düşünüldüğü, konsept ve styling fotoğraflarının çekilip çekilmeyeceği, ürünün çekiminde model kullanılıp kullanılmayacağı, fotoğraf çekiminin hangi ortamda yapılacağı ve buna benzer detaylar, İzmir ürün fotoğrafı fiyatlarını etkiliyor.

Siz de İzmir ürün fotoğrafı fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından İzmir ürün fotoğrafı fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

WhatsApp
Ara