İzmir Dış Çekim Fotoğrafçısı

İzmir dış çekim fotoğrafçısı düğün sonrası ve öncesinde sizlere özel paketler ile bohem düğünlere hazır.

İzmir dış çekim fotoğrafçısı,Dış çekim pozları,Dış çekim mekanları,İzmir dış çekim yerleri,İzmir dış çekim kampanya,İzmir dış çekim fiyatları İzmir dış çekim fotoğrafçısı,Dış çekim pozları,Dış çekim mekanları,İzmir dış çekim yerleri,İzmir dış çekim kampanya,İzmir dış çekim fiyatları İzmir dış çekim fotoğrafçısı,Dış çekim pozları,Dış çekim mekanları,İzmir dış çekim yerleri,İzmir dış çekim kampanya,İzmir dış çekim fiyatları İzmir dış çekim fotoğrafçısı,Dış çekim pozları,Dış çekim mekanları,İzmir dış çekim yerleri,İzmir dış çekim kampanya,İzmir dış çekim fiyatları İzmir dış çekim fotoğrafçısı,Dış çekim pozları,Dış çekim mekanları,İzmir dış çekim yerleri,İzmir dış çekim kampanya,İzmir dış çekim fiyatları İzmir dış çekim fotoğrafçısı,Dış çekim pozları,Dış çekim mekanları,İzmir dış çekim yerleri,İzmir dış çekim kampanya,İzmir dış çekim fiyatları İzmir dış çekim fotoğrafçısı,Dış çekim pozları,Dış çekim mekanları,İzmir dış çekim yerleri,İzmir dış çekim kampanya,İzmir dış çekim fiyatları

İzmir Dış Çekim Fotoğrafçısı

İnsanların en mutlu günlerinden bir tanesi evlenme günleri yani düğünleridir. Her gelin ve damat bir düğün hikayesi yapmak, bu düğün hikayesini de ileri ki yıllarda güzel bir anı olarak hatırlamak ve çocuklarını da anlatmak ister. Bu durumda devreye düğün fotoğrafçısı girer. Çiftler en mutlu günlerini bir hikayeye dönüştürmek için düğün fotoğrafçısından hizmet talep ederler. Düğün fotoğrafçıları da çiftlere en muhteşem hikayeyi oluşturmaya çalışırlar.

İzmir Dış Çekim Fotoğrafçısı Nedir?

Öncelikle her fotoğrafçı, Dış Çekim Fiyatları 2020 değildir. Düğün fotoğrafçılığı ayrı bir sanattır.  Düğün fotoğrafçıları, çiftlerin en mutlu gününü bir hikayeye dönüştüren sanatçılardır. Çiftlerin her güzel anını yakalayıp hikayeleştirirler. Bu özel günde zamanla yarışıp, tüm güzel kareleri fotoğraflamaya çalışırlar.

Bir resmin bin kelimeye bedel olduğunu söylenir. Eğer konu düğününüz ise, muhteşem bir hikaye yazmak istersiniz. İşte bu muhteşem hikayeyi size profesyonel düğün fotoğrafçıları yazabilir.

Düğün fotoğrafçılığı sadece düğünde veya düğün gününde yapılmaz. Düğün hikayesi oluşturmak için diğer şehirlerde olduğu gibi İzmir dış çekim fotoğrafçısı da düğün hikayeleri oluşturabilir. Peki düğün hikayesi nedir?

İzmir Dış Çekim Fotoğrafçısı Fiyatları Nasıl?

Düğün hikayesi ülkemize daha çok Amerika'dan esinlenerek gelmiştir. İngilizce Wedding Story olarak bu kavram ülkemizde henüz çok yenidir ve daha yeni yeni çiftler tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. İzmir Dış Çekim Fotoğrafçısı, bir çiftin, düğünü öncesi ve sonrasında yapılan tüm işlemleri kaydedip hikaye oluşturulmasına verilen addır. Peki düğün hikayesi hangi aşamaları kapsar?

 • Dış mekanda gelin ve damadın ayrı ayrı ve tek tek fotoğraflarının çekimi
 • Kız evinin (gelin) genel fotoğraflanması
 • Damat evinin fotoğraflanması
 • Damadın ailesinin fotoğraflanması
 • Gelinin ailesinin fotoğraflanması
 • Aile fotoğraf çekimleri
 • Nikah için fotoğraf çekimleri
 • İlk dans fotoğraf çekimi
 • Danslar ve eğlenmeler sırasında fotoğraf çekimi
 • Dostların ve akrabaların beraber fotoğraf çekimi
 • Pasta kesimi sırasında fotoğraf çekimi
 • Takı merasimleri sırasında özel fotoğraflar çekimleri
 • Vedalaşma sırasında fotoğraf çekimleri

Yukarıda bahsettiğimiz aşamalar sadece bir İzmir Dış Çekim Fotoğrafçısı oluşturmak içindir. Fotoğraf sanatçıları, düğün öncesinden, kız isteme, nişan ve kına gibi geleneksel törenler de istenildiği takdirde düğün hikayesine dahil edilebilmektedir. Tabi bu hizmet daha çok düğün belgeseli olarak geçmektedir.

İzmir Dış Çekim Fotoğrafçısı tavsiyeleri nelerdir?

Düğün belgeseli de, düğün hikayesinin daha uzun metrajlı ve daha kapsamlı haline denir. Düğün belgeselinde, dostlarınız, aileniz veya akrabalarınız ile kısa röportajlar yapılıp, sizin hakkınızda söyledikleri bir sunum haline getirilir. Bu sunum da talep edildiği takdirde, düğününüzde barkovizyon teknolojisi ile misafirlerinize izlettirilir. Peki düğün belgeselinde neler olur? Düğün belgeseline hangi aşamalar girer. Düğün belgeseli de aşağıdaki aşamalardan ve kısa görüntülerden oluşur. İzmir Dış Çekim Fotoğrafçısı stüdyolarında bu tip bilgileri daha detaylı şekilde alabilirsiniz.

 • İlk tanışma zamanlarınız ile ilgili fotoğraflar sunuma eklenir.
 • Flört zamanınızdan oluşan fotoğraflar sunuma eklenir.
 • Arkadaşlarınızla kısa röportajlar yapılır.
 • Aileleriniz ile kısa konuşmalar gerçekleştirilir.
 • Eğer varsa evlilik teklifi sırasında fotoğraflarınız sunum yapılır.
 • Kız isteme, nişan ve kına fotoğraflarınızdan bir sunum gerçekleştirilir.
 • Düğün öncesinde sizden veya ailenizden görüşleriniz alınır.

Bu aşamalar sadece düğün için dizayn edilen aşamalardır ve düğünde misafirlerinize izlettirilir. Bundan sonra da, düğün hikayesi gibi aynı tarzda düğün sırasında çekilen fotoğraflar sunuma eklenir.  Düğün belgeselinin ve düğün hikayesinin de bir düğün sonrası kolajı bulunur.

Düğün Sonrası Dış Çekim Yapılır mı?

Düğün belgeseli veya düğün hikayesi oluşturulurken en önemli aşamalardan bir tanesi de düğün sonrasıdır. Düğün sonrası da şu aşamalardan oluşur.

 • Düğün salonundan ayrılırken çekilen fotoğraflar
 • Dış mekan fotoğraf çekimi
 • Düğün sonrası, yakınlarınızla gittiğiniz eğlence, yemek gibi aktivitelerin fotoğraflanması
 • Eğer yapılıyorsa, düğün sonrası evde yapılan eğlence de fotoğraflanır ve düğün hikayesine dahil edilir.
 • Talep edilirse balayında fotoğraf

 

 

İzmir En İyi Dış Çekim Fotoğrafçısı

 

Tabi düğün fotoğrafçısı seçmek de zor aşamalardan bir tanesidir. Evlenecek çiftler hangi düğün fotoğrafçısı sorusunu sıklıkla sorarlar. Zira en mutlu günlerini, sevgiyle yad etmek belki de torunlarına bile bu mutlu günün anılarını anlatıp, izlettirmek isterler. En mutlu günlerinin fotoğraflanmasında ve düğün hikayesi oluşturulmasında problem yaşamak istemezler. Peki düğün fotoğrafçısı nasıl seçilir? Düğün fotoğrafçısı seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Düğün fotoğrafçısı seçerken, öncelikle internet üzerinden araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Mümkünse arkadaşlarınızdan ve yakın çevrenizden tavsiye almalısınız. Daha önce yaptığı işlere yerinde gidip göz gezdirmelisiniz. Özellikle çektiği düğün fotoğraflarını, oluşturduğu düğün hikayelerini, işi vermeden önce detaylıca kontrol etmelisiniz.

 

İzmir dış çekim fotoğrafçısı, Dış çekim pozları, Dış çekim mekanları, İzmir dış çekim yerleri, İzmir dış çekim kampanya, İzmir dış çekim fiyatları

 

WhatsApp
Ara