Gelinlik Modelleri

Yeni 2018 gelinlik modelleri ile seçiminiz artık daha kolay olabilir. Modern ve sade bir gelinlik modeli için tıklayınız

gelinlik modelleri,2018 gelinlik modeli,2018 gelinlik modelleri

 

2018 Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri, etek kesimine, yaka tipine, kol tipine, kullanılan kumaşa göre çeşitlilik gösterir. Etek kesimine göre gelinlikler, prenses kesim veya balo tipi, düz kesim, balık kesim ve A kesim olarak dörde ayrılır. Gelinliğin yaka tiplerine gelindiğinde kayık, halter, hakim, straplez, kare, V ve U yaka ile boyundan bağlamalı modeller karşımıza çıkar. Kol tipine göre ise gelinlikleri kolsuz, kısa kollu, truvakar kollu, uzun kollu, askılı, tek omuzlu, düşük omuzlu olarak ayırabiliriz. Bunların yanı sıra gelinlikler kullanılan kumaşın cinsine göre de farklılık gösterir. Gelinliklerde en çok, tül, şifon, organze, saten, ziberlin, tafta, dantel, Fransız danteli kullanılır.

Gelinlik Modelleri

Gelinliğinizi seçerken vücut tipinize uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu seçimi doğru yapabilmek için öncelikle armut, elma, kum saati, dikdörtgen vücut tipinden hangisine sahip olduğunuzu öğrenmelisiniz. Bu konuda gelinlikçinizden ve gözüne güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Eğer armut vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız, geniş basenlerinizi kamufle ederek, ince belinize vurgu yapmanızı sağlayacak A kesim ya da prenses kesim modellere yönelmelisiniz. Ancak minyon gelin adayları, prenses kesim gelinlik giyebilmek için yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmeleri gerektiğini de unutmamalı.

 

 

Eğer vücut tipiniz bir kum saatini andırıyorsa, boyunuz da kısa değilse en şanslı grupta yer aldığınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü orantılı bir vücut yapısına sahip olduğunuz için beyaz gelinlik içerisinde muhteşem gözükeceksiniz ve ne giyseniz çok yakışacak. Dilediğiniz model gelinlik giyebileceğiniz gibi, vücut kıvrımlarınızı zarifçe sergileyebileceğiniz balık kesim gelinliklere de yönelebilirsiniz.

Omuz, göğüs, bel ve kalça ölçülerinin birbirine yakın olduğu atletik ya da diğer adıyla dikdörtgen vücut tipine sahipseniz size en çok yakışacak gelinlikler düz kesim olanlardır. Ayrıca omuzlarınızın güzelliğini ortaya koyabileceğiniz straplez ve halter yakalı modeller, bel oyuntunuz olduğuna dair ufak bir illüzyon yaratabilecek kemerli modeller de tercihleriniz arasında olmalı.

Düğününüzde giyeceğiniz gelinlik tamamen sizi yansıtan, farkınızı ortaya koyacağınız en güzel gelinlik olmalı. Eğer hala hayallerinizdeki gelinliği bulamadıysanız, bu sayfadaki yüzlerce gelinlik modelini inceleyebilirsiniz. Firma sayfalarımızda bulunduğunuz şehri seçerek, istediğiniz gelinlikçiden ücretsiz fiyat teklifi alabilir, randevu talep edebilirsiniz.

Elma vücut tipindeki gelin adayları, ince uzun bacaklarını, dolgun göğüslerini vurgulayabilecekleri gelinlikleri seçebilir. Mesela bu vücut tipindeki adaylar rahatlıkla dantel detaylarla süslenmiş V yaka modeller ile bacak yırtmaçlı modelleri deneyebilirler. Ayrıca A kesim ve sade gelinlik olarak tanımlayabileceğimiz düz kesim gelinlikler de bu vücut tipindeki adaylara çok yakışacak modeller arasındadır.

WhatsApp
Ara